Technologija

Susisiekite su mumis

Apie ThermoKing

Istorija mena, kad pirmasis pasaulyje mobilus šaldymo įrenginys, auto šaldytuvas naudojamas įvairiems maisto produktams pervežti atsirado karštą 1938 metų vasarą Mineapolyje, JAV. Viskas prasidėjo golfo lauke. Vieną dieną vietinės kompanijos ,,ULTRAPHONE“ savininkas Joseph Numero, kuris gamino garso įrašymo aparatūrą kino pramonei, su savo bičiuliu žaidė golfą Bežaidžiant Džo bičiulis pasiguodė, kad savo versle prekiaudamas vištienos produktais patyria milžiniškus nuostolius, kadangi pervežant produkcijos dalis sugenda ir ją tenka tiesiog išmesti… Šis pokalbis įstrigo Džo mintyse ir ilgai nedavė jam ramybės.

Pirmieji stacionarūs šaldytuvai buvo sukurti jau gana seniai, prieš trisdešimt metų. Tačiau gabenant greitai gendančius maisto produktus vis dar buvo naudojamas senovinis metodas – vanduo ir druska.

Ar toks pokalbis golfo lauke įvyko, tiksliai nėra žinoma, tačiau ši idėja Džo Numero nedavė ramybės ir jis ja pasidalino su savo kompanijos vyriausiuoju inžinieriumi Fredericku mcKynley Jones. Fredas buvo be galo išradingas žmogus ir ne už ilgo šis žmogus sukūrė ir pademonstravo savo šefui mobilų šaldymo įrenginį, kuris svėrė 2200 svarų (apie 1000 kg). Kompresorių varė keturių cilindrų benzininis variklis. Pats pirmasis auto šaldytuvas buvo tvirtinamas puspriekabės dugne. Dideliu efektyvumu šis įrenginys nepasižymėjo, tačiau buvo gana patikimas. Vėliau, patobulinus pirmąjį įrenginį, jis tapo keturiais šimtais svarų lengvesnis ir tapo efektyvesniu. Tuomet, ilgai negalvodami, Džo ir Fredas 1939 metais oficialiai užpatentavo šį įrenginį ir kompanija ,,ULTRAPHONE“ pradėjo serijinę agregato A gamybą. Iš viso buvo pagaminti 33 agregatai. Pajutęs sėkmę, Numero pardavė dalį ,,ULTRAPHONE“ kompanijos, o likusią dalį pertvarkė ir pavadino ,, UNITED STATES THERMO CONTROL“, kuri vėliau tapo ,, THERMO KING“. Pirmieji refrižeratoriai, auto šaldytuvai vadinosi Thermotrol. Vėliau atsirado kitas auto šaldytuvo modelis, kuris vadinosi C . Jis buvo žymiai tobulesnis už jo pirmtaką, svėrė tik 950 svarų ir buvo daug patikimesnis ir našesnis.  O svarbiausia buvo tvirtinamas mums įprastoje vietoje, puspriekabės priekyje, garintuvas su ventiliatoriais buvo atskirti nuo variklio ir kompresoriaus, ir tvirtinami atskirai, puspriekabės viduje. Taip atsirado pirmieji auto šaldytuvai, mobilūs šaldymo įrenginiai, kuriuos patobulintus ir aišku ženkliai pasikeitusius, naudojame iki šiol ne tik auto transporte, bet taipogi geležinkelyje, vandens ir oro transporte. Tuo pat metu D. Numero pradėjo steigti platų šaldymo įrenginių aptarnavimo centrų tinklą, kuris šiuo metu yra paplites visame pasaulyje. Tai tapo Thermo King verslo filosofija. Naudojant šią technologiją buvo sukurti kondicionieriai, įvairūs kiti šaldymo įrenginiai, plačiai naudojami įvairiuose pramonės srityse ir buityje. Tai iš esmės pakeitė prekybos maisto produktais tvarką ir aplamai, ženkliai pagerino žmonių gyvenimo kokybę.